Vinaora Nivo Slider

Tereny inwestycyjne

Rozmiar czcionki:

              O atrakcyjności inwestycyjnej Michałowa świadczy wiele czynników – lokalizacja, zasoby ludzkie i otwartość władz samorządowych. To region dużych szans i możliwości. Gmina Michałowo posiada aktualne plany zagospodarowania dla Michałowa (inwestycje, osadnictwo) oraz Zespołu Wypoczynkowo-Rekreacyjnego nad Zalewem Siemianówka (turystyka). Wkrótce takie plany obejmą również Bachury i Sokole.

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

            Tereny inwestycyjne o powierzchni od 1 do 10 ha znajdują się w samym Michałowie jak i przy drodze Białystok - Michałowo (nawet 300 ha). Wśród nich na uwagę zasługuje obszar położony w okolicy wsi Topolany, posiadający aktualny plan zagospodarowania przestrzennego na budowę lotniska regionalnego. Teren ten o łącznej powierzchni ok. 353 ha leży w bliskim sąsiedztwie zarówno Michałowa jak i stolicy województwa - Białegostoku.  Atutem tego obszaru jest jego usytuowanie przy drodze krajowej nr 19 (Białystok - Zabłudów) i drogi powiatowej 1440B (Zabłudów - Michałowo). Daje to inwestorom duże możliwości komunikacyjne.

            Nie bez znaczenia jest fakt bliskiego sąsiedztwa z Białymstokiem -  to jedynie 30 min drogi (36 km) od Michałowa, a także położenie w strefie nadgranicznej. Dobre drogi zapewnią łatwy i szybki dojazd potencjalnych pracowników do miejsca inwestycji. Walorem terenów inwestycyjnych jest nie tylko lokalizacja, ale także zasoby ludzkie pozwalające inwestorom pozyskać wykwalifikowanych pracowników. Poprzez dobrą infrastrukturę, niskie podatki i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców Gmina Michałowo jest atrakcyjnym miejscem dla potencjalnych inwestorów i ludzi pragnących znaleźć spokój oraz  kawałek ziemi na własny dom czy realizację swoich marzeń. Wciąż powstają tu nowe zakłady pracy i rozpoczynają działalność nowe podmioty gospodarcze. Życzliwość mieszkańców oraz przyjazna polityka władz lokalnych sprzyjają wszelkim inicjatywom i współpracy z inwestorami dlatego ci chętnie angażują się w codzienne życie społeczności.

              Gmina Michałowo jest prężnie rozwijającą się jednostką samorządową. Prowadzi wiele inwestycji. Ostatnio zrealizowano: budowę zbiornika małej retencji na rzece Supraśl, budowę amfiteatru miejskiego nad zalewem w Michałowie, budowę krytej pływalni miejskiej „Na Fali”, dostęp do szerokopasmowego Internetu, budowę ulic, wodociągów, kanalizacji. Przez teren naszej gminy przebiega system gazociągu tranzytowego Jamał - Europa wraz z przepompownią gazu w Kondratkach. Wkrótce rozpocznie się realizacja inwestycji obejmujących rewitalizację parku miejskiego, budowę bulwarów rekreacyjnych nad zalewem przy amfiteatrze miejskim, budowę ośrodka sportów wodnych  nad Zalewem Siemianówka. W planach jest również budowa toru wyścigowego oraz utworzenie podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

            Serdecznie zapraszamy do inwestowania w Gminie Michałowo. Zapewniamy pomoc i wsparcie w podejmowanych działaniach oraz sprawną i profesjonalna obsługę. Gmina  ma w sobie ogromny potencjał zarówno na polu rozwoju gospodarczego, jak i kultury, sportu oraz turystyki.

 POBIERZ ULOTKĘ (PDF, 11 MB)

 

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Ogółem: 212019

Estonia 100%