Vinaora Nivo Slider

Rozmiar czcionki:

 

Szanowni Mieszkańcy,

 

Samorząd Gminy Michałowo w najbliższym czasie podejmie decyzję w kwestii przejęcia

bądź nie szkoły średniej od Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Będzie to decyzja z jednej strony skutkująca poniesieniem kosztów, nie tylko w tej kadencji, ale na wiele następnych. Jednak te koszty bez większego wysiłku nasz samorząd jest w stanie ponieść. Z drugiej strony szkoła średnia to tradycja, prestiż dla naszej Gminy, szansa dla dzieci i większy poziom wykształcenia dla naszej społeczności lokalnej.

        Dzisiaj widzimy, że Starostwo jako organ prowadzący nie ma planów jakiegokolwiek rozwoju, a obecna sytuacja, w której w szkole jest 24 uczniów a 25 pracowników jednoznacznie wskazuje na brak perspektyw. Jednak należy docenić inicjatywę Starostwa i działania w kierunku przekazania szkoły średniej Gminie, bo tylko w ten sposób jest jakakolwiek szansa jej utrzymania. Więc jeśli nie my, to kto?

        W związku z powyższym nasz samorząd przed podjęciem decyzji postanowił zapytać o zdanie naszych mieszkańców w najbardziej demokratyczny sposób. Dlatego na dzień 26 maja 2019r. razem z wyborami do Europarlamentu w tych samych lokalach zarządziłem konsultacje społeczne poddając do Waszego osądu pytanie:

„Czy jest Pani/Pan za przejęciem przez Gminę Michałowo od Starostwa Powiatowego w Białymstoku zadania oświatowego – prowadzenie szkoły ponadpodstawowej?”

        Do udziału w konsultacjach wszystkich zapraszam. Przy tej okazji serdecznie Was pozdrawiam wierząc, że podejmiecie słuszną decyzję.

 

 

Burmistrz Michałowa

 

     Marek Nazarko  

 

 

Michałowo, 13 maja 2019r.


 

ZOBACZ ZARZĄDZENIE BURMISTRZA W SPRAWIE KONSULTACJI

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Ogółem: 212019

Estonia 100%